Edukacijos

Išsirinkite savo edukaciją patys:

Tradicinis žuvies rūkymas ir degustacija

Apie tradicinės žuvies rūkymo subtilybes sužinosite iš tautinio paveldo puoselėtojų. Jums papasakos ir parodys, kaip atrodo rūkyklos, kokios malkos tinkamiausios, kaip teisingai paruošti žuvį. Pamatę ir išgirdę, kaip pamario krašte rūkoma žuvis, jos paragavę ir sužinoję kuri iš jų Jums skaniausia, galėsite čia pat esančioje parduotuvėlėje jos įsigyti.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Senoviniai Pamario krašto laivai

Ar žinote kas yra kurėnai, dorės, vytinės? Kuo jie skiriasi? Ar esate matę kaip juos stato? Apsilankę pas patyrusį laivadirbį sužinosite viską. Čia išgirsite istorijų, kaip buvo statomi pirmieji laivai, pamatysite  laivadirbystės įrankius,  sužinosite jų naudojimo subtilybes, praktiškai išmoksite kaip teisingai išlenkti pirmą borto lentą.

Edukacijos trukmė: iki 1 val.

Kalvystės amatas

Kalvystė yra vienas seniausių amatų. Ne seniausių laikų be kalvio nebuvo galima įsivaizduoti gyvenimo: jis gamindavo įvairiausius daiktus, namų reikmenis bei įmantriausius įrankius. Edukacijos metu susipažinsite su kalvystės darbu, patys savarankiškai išbandysite šį amatą.

Edukacijos trukmė: iki 2 val.

Emalio keramikos edukacija

Sužinokite kas yra emalio keramika ir su profesionalia juvelyre leiskitės į kūrybines keliones. Patys pasigaminkite papuošalą: auskarus, pakabuką, žiedą ar sagę. Puikiai tinka mergvakario užsiėmimams.

Edukacijos trukmė: nuo 2 val.

Žvakių liejimas

Edukacijos metu išliesite sau žvakę senuoju tradiciniu būdu – naudodami lanką, daugiau sužinosite apie vašką, senąjį žvakių liejimą, jų naudojimą. Edukacijos metu gersite kafiją ir klausysite įdomių pasakojimų apie Pamario krašto tradicijas, papročius bei burtus. Puikus užsiėmimas šeimai, skatinantis bendrauti, pabūti visiems kartu. Dažniausiai žvakių liejimas vyksta prieš šventes, juk kaip smagu paties nulietą kvepiančią tikro bičių vaško žvakę panaudoti advento vainikui, o gal Velykų stalui papuošti.

Edukacijos trukmė: 2 val.

Molinių dirbinių lipdymas

Užsiėmimo metu sužinosite apie dekoratyvinę keramiką, susipažinsite su molio savybėmis bei panaudojimu kuriant įvairios paskirties buities daiktus bei suvenyrus. Iš specialaus molio galėsite nusilipdyti dekoratyvinius indus, vazas ar kitus suvenyrus. Jei mūsų krašte pabūsite ilgiau, galėsite nusilipdyti ir išdegti tikrą šedevrą, nes keraminis dirbinys gaminamas ne vieną dieną.

Edukacijos trukmė: nuo 1 val.

Valanda su žolininkais

Atvykę pas Rusnės žolininkus  būsite pavaišinti ne tik gardžiomis bei kvapniomis arbatomis, bet ir sužinosite, kokiomis žolelėmis reikia gydyti peršalimo, virškinimo sutrikimus, bei kitas ligas. Žolininkai papasakos kaip skinamos, ruošiamos žolelės arbatoms, taip pat galėsite patikusią arbatą įsigyti, o po edukacijos tikrai galėsite ir patys prisiruošti žolelių žiemai.

Edukacijos trukmė: nuo 1 val.

Bučiukai ir jų pynimas

Būsite supažindinti su senuoju pamario amatu – žvejyba ir bučiukų pynimu, Pamary karklų galybės, taigi bučiukams žaliavos – per akis. Tinkamu metu prisipjovus šakelių galima nusipinti ne vieną bučiuką, kuris anksčiau buvo naudojamas nėgių žvejybai, o dabar puikiai tinka sodybos papuošimui, gali būti naudojamas kaip vaza sausoms puokštėms arba originalus stovas skėčiams. Pinant bučius, sužinosite žvejybos papročius, istorijas, senųjų žvejų gyvenimo ypatumus. 

Edukacijos trukmė: nuo 1 val.

Knygos istorija

Edukacinė programa – universali, tinka įvairioms amžiaus grupėms. Edukacinės pamokos metu supažinsite ne tik su rašto ir knygos istorija, bet aktyviai dalyvausite praktiniuose užsiėmimuose: gaminsite popierių, rašysite ant vaškinių, molinių, grifelinių lentelių, spausdinsite rankine spausdinimo mašina.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Kaip senieji lietuvininkai gyveno

Užsiėmimo metu pristatomi unikalūs Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentai. Apžvelgiamas laikotarpis nuo XIX. pr. iki XX a pr. Pristatomos Klaipėdos krašto gyvenamieji namai, drabužiai ir kulinarinis paveldas. Išsamiau supažindinama su tautiniu kostiumu, su atskiromis klaipėdietiško kostiumo detalėmis, ornamentika (marginės, kedeliai, vystės, delmonai, šimtaraštės juostelės…). Užsiėmimo metu akcentuojami šio krašto ypatumai, gyvenamųjų namų išskirtinumas, rūbuose vyravusių spalvų deriniai, saviti raštai. Užsiėmimas vyksta etnografijos ekspozicijoje, todėl turime puikias galimybes pristatyti autentiškus Klaipėdos krašto buities daiktus, supažindinti su kiekvieno jų paskirtimi, istorija. Užsiėmimo pabaigoje dalyvaujantys pakviečiami į senovinių burtų kampelį.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Lietuvininkų kulinarinis paveldas

Užsiėmimo metu pristatomi unikalūs Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentai, didžiausias dėmesys kreipiamas Mažosios Lietuvos kulinariniam  paveldui. Apžvelgiamas laikotarpis nuo XVII a. pr. iki XX a pr. Trumpai pristatoma Klaipėdos krašto gyventojų buitis (gyvenamosios sodybos, amatai)  lėmusi gyventojų maitinimosi įpročius bei suformavusi kulinarinį paveldą. Išsamiau supažindinama su maisto gaminimo įrankiais. Akcentuojamas duonos kepimo ritualas. Užsiėmimas vyksta etnografijos ekspozicijoje, todėl turime puikias galimybes pristatyti autentiškus Klaipėdos krašto buities daiktus, supažindinti su kiekvieno jų paskirtimi, istorija. Užsiėmimo pabaigoje dalyviai vaišinami kulinarinio paveldo patiekalais. Patiekalai siūlomi pagal metų laiką.  Vasaros ir rudens metu žiūrovai supažindinami su „vofelių“ (lietuvininkų mėgiamo patiekalo vaflių) senoviniu kepimu. Užsiėmimo pabaigoje visi kviečiami palaunagės vaišių, siūloma vaišintis šišioniškių kafija (kava), tija (arbata) ir vofeliais. Advento, Gavėnios metu ragaujama tam laikotarpiui būdingų patiekalų (bulvės virtos su lupena, silkės rasale, sėmenys, spirginės padažas, pageidaujant galima užsisakyti šiupinio vaišes.)

Edukacijos trukmė: 1 val.

Žvejyba pamaryje

Užsiėmimas vyksta žvejybos ekspozicijoje. Tai įdomi pamoka – ekskursija laiku į XIX pab. – XX a. pr. pamaryje gyvenusių žvejų pasaulį. Jų buitis, papročiai, žvejybos priemonės – visa tai mums labai tolima ir įdomu. Dalyviai išsiaiškins, ką žvejai veikdavo su žvejybos priemonėmis, turinčiomis tokius mįslingus pavadinimus kaip antai: ziudvestė, perstikis, skiaurė, pasvarėlis, dura ir kt. Visa tai įsiminti padės mįslės ir įvairios užduotys bei žaidimai.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Klaipėdos krašto mokyklos

Pamoka vyksta muziejuje įrengtoje klasėje. Supažindinama su Mažosios Lietuvos mokyklos raida, buvusiu  mokykliniu inventoriumi ir mokytojo naudotomis vaizdinėmis priemonėmis (pirmosios kino demonstravimo priemonės, mokykliniai patefonai ir t. t.). Kiekvienas dalyvis turi galimybę pasėdėti senajame suole, pasijusti  moksleiviu.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Sovietinių represijų inscenizacijos

Pažintinė – istorinė edukacinė pamoka „Sovietinių represijų inscenizacijos“. Jas galima užsakyti tik šiltuoju metų laiku (nuo balandžio mėnesio iki spalio).

1 variantas.
 Užsiėmimo metu apžvelgiamas laikotarpis nuo 1939 iki 1955 m. ir pristatoma šiuo laikotarpiu Macikų kaime Vokietijos įkurta karo belaisvių stovykla antihitlerinės koalicijos nariams, kuri, bėgant laikui keitė savo paskirtį nuo karo belaisvių stovyklos iki GULAGO (1. 1939-1944 m. „Stalag Luft 6“ laikotarpis. (Vokietijos laikotarpis), 2. 1944-1948 m. Sovietinio lagerio Nr. 184 laikotarpis, 3. 1948-1955 m. GULAGO Šilutės (Macikų) skyriaus Nr. 3 laikotarpis). Įgytų žinių įtvirtinimui dalyviams bus pateikiamos užduotys: žemesniųjų klasių moksleiviai spręs kryžiažodį (parengtame kryžiažodyje surasti žemiau nurodytus žodžius ir juos išbraukti), vyresnieji lankytojai atsakinės į klausimus (kryžiažodyje bus pateikiami klausimai susiję su lagerio istorija).

Edukacijos trukmė: apie 1 val.

2 ir 3 variantai.
 Užsiėmimo metu apžvelgiamas istorinis laikotarpis nuo 1939 iki 1955 m. ir pristatoma šiuo laikotarpiu Macikų kaime Vokietijos įkurta karo belaisvių stovykla antihitlerinės koalicijos nariams, kuri, bėgant laikui keitė savo paskirtį nuo karo belaisvių stovyklos iki sovietinio lagerio/GULAGO. Užsiėmimas vyksta autentiškame Macikų lagerio karceryje, todėl tai suteikia galimybę ne tik pažinti istoriją, bet ir tam tikrą jos dalį pamatyti gyvai. Edukacinėje pamokoje bus pasitelkiamas ne tik įprastas pamokose pasakojimo metodas, bei naudojama multimedija, bet ir rengiamos inscenizacijos, kurios pagyvins mokymo procesą. Inscenizacijų metu pristatomos kalinimo lageryje sąlygos, sovietinis kratos ir tardymo procesas (tardymo proceso metu užvedama kalinio kortelė, kuri edukacinės pamokos pabaigoje įteikiama dalyviams kaip prisiminimas). Užsiėmimo pabaigoje dalyviams pateikiamas kasdieninis kalinio maisto davinys (duona ir vanduo).

3 varianto edukacinę pamoką galima užsakyti tik penktadienio arba šeštadienio naktį. Pradžia 20 val. – 21 val.

Užsiėmimų trukmė – 2-3 val.

Austrių degustacija

Austrės – gurmanų ypač vertinamas delikatesas. Sakoma, jog jos įkūnija pačios jūros skonį. Moliuskų geldelių atidarymas ir paruošimas vartoti – tai ištisa ceremonija, kurios metu Jums ir Jūsų svečiams papasakosime trumpą austrių istoriją, iliustruotą vaizdine medžiaga, supažindinsime su naudojamais įrankiais, leisime patiems pabandyti atverti šviežias geldeles ir, žinoma, paragauti ir įsitikinti šio gurmaniško patiekalo skoniu. Vakaro pabaigoje kiekvienam svečiui suteiksime sertifikatą, įrodantį, jog asmuo išklausė austrių atidarymo pamoką.
Austrių degustacija yra puiki gimtadienio, jubiliejaus, įmonės šventės, draugų vakarienės ir daugelio kitų progų pramoga. Vakaro metu sertifikuotas Prancūzijoje austrių atidarymo bei pateikimo vartoti specialistas naudoja aukščiausios kokybės įrankius bei dėvi drabužius su „austres.lt“ tematika, todėl Jūsų svečiai mėgausis ne tik gurmaniško skonio potyriais, bet ir stilinga, jaukia aplinka bei betarpišku bendravimu.