EDUKACIJOS

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste.

Atvykus į laivadirbio Jono Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) etnografinę sodybą, „Žvejytės“ jums pristatys krašto folkloro programą „Į žvejus eisiu“.

Muziejuje susipažinsite su interaktyvia istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu. Viena ekspozicijos dalių skirta Kuršių marių laivų statybai, kur apsilankysite improvizuotose J. Gižo dirbtuvėse ir atversite garsiojo pamario laivadirbio įrankių skrynią. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susiję. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą, apžiūrinėdami kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų.

Sodybos kiemelyje ragausite unikalią dreverniškių žuvienę, skanausite Mažosios Lietuvos desertą – „gliumzinį“ pyragą, „kafiją“. Pasijusite tikrais šišioniškiais! Degustuosite vietinio vyndario „MEMEL wine“ vyno. Po to  pristatysime, kaip auginami afrikiniai šamai.

Keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą. Iš apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite į Drevernos apylinkes, Naglių gamtinį rezervatą taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai.

Plauksite 2 val. senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“ po Kuršių marias. Nuostabūs, užburiantys Pamario karšto vaizdai…

                            

Programos trukmė:  4 -5 val.

Grupėms: iki 30 žmonių.

Programos trukmė: priklauso nuo dalyvių pageidavimų.

Reikalinga išankstinė registracija.

 

Edukacinę programą galima derinti su pažintine – pramogine ekskursija laivu. Galime pasiūlyti pilną programos paketą: edukacinė programa „Žuvies kelias“, ekskursija laivu pasirinktu maršrutu, vakarienė (žvejiško kulinarinio paveldo degustacija) ir nakvynė.

 

Austrės – gurmanų ypač vertinamas delikatesas. Sakoma, jog jos įkūnija pačios jūros skonį. Moliuskų geldelių atidarymas ir paruošimas vartoti – tai ištisa ceremonija, kurios metu Jums ir Jūsų svečiams papasakosime trumpą austrių istoriją, iliustruotą vaizdine medžiaga, supažindinsime su naudojamais įrankiais, leisime patiems pabandyti atverti šviežias geldeles ir, žinoma, paragauti ir įsitikinti šio gurmaniško patiekalo skoniu. Vakaro pabaigoje kiekvienam svečiui suteiksime sertifikatą, įrodantį, jog asmuo išklausė austrių atidarymo pamoką.  

Austrių degustacija yra puiki gimtadienio, jubiliejaus, įmonės šventės, draugų vakarienės ir daugelio kitų progų pramoga. Vakaro metu sertifikuotas Prancūzijoje, austrių atidarymo ir pateikimo vartoti specialistas bei 2018m Lietuvos austrių gliaudymo čempionato nugalėtojas naudoja aukščiausios kokybės įrankius bei dėvi drabužius su „austres.lt“ tematika, todėl Jūsų svečiai mėgausis ne tik gurmaniško skonio potyriais, bet ir stilinga, jaukia aplinka bei betarpišku bendravimu.

Renginio laikas apie 1-2 val.

Pasinerkite į gurmanų rifą!

Apie tradicinės žuvies rūkymo subtilybes sužinosite iš tautinio paveldo puoselėtojų. Jums papasakos ir parodys, kaip atrodo rūkyklos, kokios malkos tinkamiausios, kaip teisingai paruošti žuvį. Pamatę ir išgirdę, kaip pamario krašte rūkoma žuvis, jos paragavę ir sužinoję kuri iš jų Jums skaniausia, galėsite čia pat esančioje parduotuvėlėje jos įsigyti.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Ar žinote kas yra kurėnai, dorės, vytinės? Kuo jie skiriasi? Ar esate matę kaip juos stato? Apsilankę pas patyrusį laivadirbį sužinosite viską. Čia išgirsite istorijų, kaip buvo statomi pirmieji laivai, pamatysite  laivadirbystės įrankius,  sužinosite jų naudojimo subtilybes, praktiškai išmoksite kaip teisingai išlenkti pirmą borto lentą.

Edukacijos trukmė: iki 1 val.

Kalvystė yra vienas seniausių amatų. Ne seniausių laikų be kalvio nebuvo galima įsivaizduoti gyvenimo: jis gamindavo įvairiausius daiktus, namų reikmenis bei įmantriausius įrankius. Edukacijos metu susipažinsite su kalvystės darbu, patys savarankiškai išbandysite šį amatą.

Edukacijos trukmė: iki 2 val.

Sužinokite kas yra emalio keramika ir su profesionalia juvelyre leiskitės į kūrybines keliones. Patys pasigaminkite papuošalą: auskarus, pakabuką, žiedą ar sagę. Puikiai tinka mergvakario užsiėmimams.

Edukacijos trukmė: nuo 2 val.

Edukacijos metu išliesite sau žvakę senuoju tradiciniu būdu – naudodami lanką, daugiau sužinosite apie vašką, senąjį žvakių liejimą, jų naudojimą. Edukacijos metu gersite kafiją ir klausysite įdomių pasakojimų apie Pamario krašto tradicijas, papročius bei burtus. Puikus užsiėmimas šeimai, skatinantis bendrauti, pabūti visiems kartu. Dažniausiai žvakių liejimas vyksta prieš šventes, juk kaip smagu paties nulietą kvepiančią tikro bičių vaško žvakę panaudoti advento vainikui, o gal Velykų stalui papuošti.

Edukacijos trukmė: 2 val.

Keramikos edukacija skirta visoms amžiaus grupėms norinčioms išbandyti šį amatą.

Sužinosite kaip gimsta keramikos dirbiniai nuo molio gabaliuko iki išbaigto dirbinio.

Kiekvienas turės galimybę nusilipdyti savo molinuką.

Šios edukacijos metu kiekvienas galės nusilipdyti sėkmės ir pinigų simbolį – varlytę.

Užsiėmimo trukmė: 1 val.

Atvykstame į jūsų pageidaujamą vietą.

Kaina žmogui: 5 Eur., bet ne mažesnė, kaip 90 Eur.

Atvykę pas Rusnės žolininkus  būsite pavaišinti ne tik gardžiomis bei kvapniomis arbatomis, bet ir sužinosite, kokiomis žolelėmis reikia gydyti peršalimo, virškinimo sutrikimus, bei kitas ligas. Žolininkai papasakos kaip skinamos, ruošiamos žolelės arbatoms, taip pat galėsite patikusią arbatą įsigyti, o po edukacijos tikrai galėsite ir patys prisiruošti žolelių žiemai.

Edukacijos trukmė: nuo 1 val.

Būsite supažindinti su senuoju pamario amatu – žvejyba ir bučiukų pynimu, Pamary karklų galybės, taigi bučiukams žaliavos – per akis. Tinkamu metu prisipjovus šakelių galima nusipinti ne vieną bučiuką, kuris anksčiau buvo naudojamas nėgių žvejybai, o dabar puikiai tinka sodybos papuošimui, gali būti naudojamas kaip vaza sausoms puokštėms arba originalus stovas skėčiams. Pinant bučius, sužinosite žvejybos papročius, istorijas, senųjų žvejų gyvenimo ypatumus. 

Edukacijos trukmė: nuo 1 val.

Edukacinė programa – universali, tinka įvairioms amžiaus grupėms. Edukacinės pamokos metu supažinsite ne tik su rašto ir knygos istorija, bet aktyviai dalyvausite praktiniuose užsiėmimuose: gaminsite popierių, rašysite ant vaškinių, molinių, grifelinių lentelių, spausdinsite rankine spausdinimo mašina.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Užsiėmimo metu pristatomi unikalūs Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentai. Apžvelgiamas laikotarpis nuo XIX. pr. iki XX a pr. Pristatomos Klaipėdos krašto gyvenamieji namai, drabužiai ir kulinarinis paveldas. Išsamiau supažindinama su tautiniu kostiumu, su atskiromis klaipėdietiško kostiumo detalėmis, ornamentika (marginės, kedeliai, vystės, delmonai, šimtaraštės juostelės…). Užsiėmimo metu akcentuojami šio krašto ypatumai, gyvenamųjų namų išskirtinumas, rūbuose vyravusių spalvų deriniai, saviti raštai. Užsiėmimas vyksta etnografijos ekspozicijoje, todėl turime puikias galimybes pristatyti autentiškus Klaipėdos krašto buities daiktus, supažindinti su kiekvieno jų paskirtimi, istorija. Užsiėmimo pabaigoje dalyvaujantys pakviečiami į senovinių burtų kampelį.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Užsiėmimo metu pristatomi unikalūs Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentai, didžiausias dėmesys kreipiamas Mažosios Lietuvos kulinariniam  paveldui. Apžvelgiamas laikotarpis nuo XVII a. pr. iki XX a pr. Trumpai pristatoma Klaipėdos krašto gyventojų buitis (gyvenamosios sodybos, amatai)  lėmusi gyventojų maitinimosi įpročius bei suformavusi kulinarinį paveldą. Išsamiau supažindinama su maisto gaminimo įrankiais. Akcentuojamas duonos kepimo ritualas. Užsiėmimas vyksta etnografijos ekspozicijoje, todėl turime puikias galimybes pristatyti autentiškus Klaipėdos krašto buities daiktus, supažindinti su kiekvieno jų paskirtimi, istorija. Užsiėmimo pabaigoje dalyviai vaišinami kulinarinio paveldo patiekalais. Patiekalai siūlomi pagal metų laiką.  Vasaros ir rudens metu žiūrovai supažindinami su „vofelių“ (lietuvininkų mėgiamo patiekalo vaflių) senoviniu kepimu. Užsiėmimo pabaigoje visi kviečiami palaunagės vaišių, siūloma vaišintis šišioniškių kafija (kava), tija (arbata) ir vofeliais. Advento, Gavėnios metu ragaujama tam laikotarpiui būdingų patiekalų (bulvės virtos su lupena, silkės rasale, sėmenys, spirginės padažas, pageidaujant galima užsisakyti šiupinio vaišes.)

Edukacijos trukmė: 1 val.

Užsiėmimas vyksta žvejybos ekspozicijoje. Tai įdomi pamoka – ekskursija laiku į XIX pab. – XX a. pr. pamaryje gyvenusių žvejų pasaulį. Jų buitis, papročiai, žvejybos priemonės – visa tai mums labai tolima ir įdomu. Dalyviai išsiaiškins, ką žvejai veikdavo su žvejybos priemonėmis, turinčiomis tokius mįslingus pavadinimus kaip antai: ziudvestė, perstikis, skiaurė, pasvarėlis, dura ir kt. Visa tai įsiminti padės mįslės ir įvairios užduotys bei žaidimai.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Pamoka vyksta muziejuje įrengtoje klasėje. Supažindinama su Mažosios Lietuvos mokyklos raida, buvusiu  mokykliniu inventoriumi ir mokytojo naudotomis vaizdinėmis priemonėmis (pirmosios kino demonstravimo priemonės, mokykliniai patefonai ir t. t.). Kiekvienas dalyvis turi galimybę pasėdėti senajame suole, pasijusti  moksleiviu.

Edukacijos trukmė: 1 val.

Pažintinė – istorinė edukacinė pamoka „Sovietinių represijų inscenizacijos“. Jas galima užsakyti tik šiltuoju metų laiku (nuo balandžio mėnesio iki spalio).

1 variantas.
 Užsiėmimo metu apžvelgiamas laikotarpis nuo 1939 iki 1955 m. ir pristatoma šiuo laikotarpiu Macikų kaime Vokietijos įkurta karo belaisvių stovykla antihitlerinės koalicijos nariams, kuri, bėgant laikui keitė savo paskirtį nuo karo belaisvių stovyklos iki GULAGO (1. 1939-1944 m. „Stalag Luft 6“ laikotarpis. (Vokietijos laikotarpis), 2. 1944-1948 m. Sovietinio lagerio Nr. 184 laikotarpis, 3. 1948-1955 m. GULAGO Šilutės (Macikų) skyriaus Nr. 3 laikotarpis). Įgytų žinių įtvirtinimui dalyviams bus pateikiamos užduotys: žemesniųjų klasių moksleiviai spręs kryžiažodį (parengtame kryžiažodyje surasti žemiau nurodytus žodžius ir juos išbraukti), vyresnieji lankytojai atsakinės į klausimus (kryžiažodyje bus pateikiami klausimai susiję su lagerio istorija).

Edukacijos trukmė: apie 1 val.

2 ir 3 variantai.
 Užsiėmimo metu apžvelgiamas istorinis laikotarpis nuo 1939 iki 1955 m. ir pristatoma šiuo laikotarpiu Macikų kaime Vokietijos įkurta karo belaisvių stovykla antihitlerinės koalicijos nariams, kuri, bėgant laikui keitė savo paskirtį nuo karo belaisvių stovyklos iki sovietinio lagerio/GULAGO. Užsiėmimas vyksta autentiškame Macikų lagerio karceryje, todėl tai suteikia galimybę ne tik pažinti istoriją, bet ir tam tikrą jos dalį pamatyti gyvai. Edukacinėje pamokoje bus pasitelkiamas ne tik įprastas pamokose pasakojimo metodas, bei naudojama multimedija, bet ir rengiamos inscenizacijos, kurios pagyvins mokymo procesą. Inscenizacijų metu pristatomos kalinimo lageryje sąlygos, sovietinis kratos ir tardymo procesas (tardymo proceso metu užvedama kalinio kortelė, kuri edukacinės pamokos pabaigoje įteikiama dalyviams kaip prisiminimas). Užsiėmimo pabaigoje dalyviams pateikiamas kasdieninis kalinio maisto davinys (duona ir vanduo).

3 varianto edukacinę pamoką galima užsakyti tik penktadienio arba šeštadienio naktį. Pradžia 20 val. – 21 val.

Užsiėmimų trukmė – 2-3 val.