Ilgasis Rusnės maršrutas kateriu

Atvykę į Pamario kraštą apsistosite jaukioje kaimo turizmo sodyboje, plauksite laivu į Nemuno deltos upėmis, prie Minijos upės įsikūrusiuose tvenkiniuose pamatysite ir sužinosite, kaip auginamos žuvys, sudalyvausite žuvies gaudymo varžybose, papietausite autentiškame restorane. Mingės kaime susipažinsite su Žvejo tradicijomis, apsilankysite privačiame žvejo muziejuje. Aplankysite Uostadvario švyturį ir pirmąją vandens kėlimo stotį.

Rusnė:

Siūlomos ekskursijos:

– Ekskursija po Rusnės salą. Čia sužinosite Rusnės salos atsiradimo istoriją, išgirsite apie jos žmones, pamatysite išskirtinę jos tradicinę architektūrą.

– Tradicinio žuvies rūkinimo edukacija ir degustacija. Apie tradicinės žuvies rūkymo subtilybes sužinosite iš tautinio paveldo puoselėtojų. Jums papasakos ir parodys, kaip atrodo rūkyklos, kokios malkos tinkamiausios, kaip teisingai paruošti žuvį. Pamatę ir išgirdę, kaip pamario krašte rūkoma žuvis, jos paragavę ir sužinoję kuri iš jų Jums skaniausia, galėsite čia pat esančioje parduotuvėlėje jos įsigyti.

– Edukacija pas Rusnės žolininkus ir degustacija. Pas Rusnės žolininkus  būsite pavaišinti ne tik gardžiomis bei kvapniomis arbatomis, bet ir sužinosite, kokiomis žolelėmis reikia gydyti peršalimo, virškinimo sutrikimus, bei kitas ligas. Žolininkai papasakos kaip skinamos, ruošiamos žolelės arbatoms, taip pat galėsite patikusią arbatą įsigyti, o po edukacijos tikrai galėsite ir patys prisiruošti žolelių žiemai.

– Atvyksite pas nendrių pjovėją Alfonsą Edmundą Demerecką, kuris išsamiai supažindins su nendrių pjovimo, apdirbimo ir panaudojimo galimybėmis.

Kintų tvenkiniai:

– Kintų tvenkiniuose pažintis su žuvininkystės ūkyje auginama žuvimi, meškeriojimo varžytuvės. Užsiėmimas komandoms, kurio metu galėsite išbandyti savo jėgas su meškere rankoje, laimikių svėrimai, komandų apdovanojimai. Meškeres, masalus duosime – reikės tik pagauti žuvį!  Pamarietiškas piknikas su tradicine žuviene ir tvenkiniuose užaugintos žuvies patiekalais.

Kainos:

20 žm. grupė – 125 €/asm.
30 žm. grupė – 115 €/asm.
40 žm. grupė – 105 €/asm.
50 žm. grupė – 95 €/asm.

Į kainą įskaičiuota:

–  žvejo edukacija
– nakvynė sodyboje;
– plaukimas laivu  į Mingės kaimą Atmatos upe, Kuršių mariomis, Upaite, Minijos upe ir atgal;
– piknikas laive;
– ekskursinė programa Mingės kaime: susipažinimas žuvininkystės ūkiu, meškeriojimo varžybos;
– pietūs autentiškame pamario restorane;
– lankomi objektai;
– pietūs;
– gido paslaugos.

Programa gali būti koreguojama.

senovinis laivas