Žemaitijos nacionalinio parko perlas (Maršrutas pritaikytas judėjimo negalią turintiems keliautojams)

Aprašymas

Žemaitijos nacionaliniame parke, kuris yra įsikūręs prie Žemaitijos perlu vadinamo Platelių ežero, kasmet apsilanko daugiau nei 150 000 lankytojų. Lankytojus čia vilioja paslaptingos Platelių ežero gelmės, unikalūs turistiniai objektai, gamtinių maršrutų įvairovė ir turistinės paslaugos. Siekiant visus žmones supažinti su išskirtiniu gamtiniu ir kultūriniu paveldu, parke nuolat yra kuriami produktai ir paslaugos prieinami visiems.

Norintys daugiau sužinoti apie šią saugomą teritoriją, savo keliones turėtų pradėti Platelių lankytojų centre. Jame veikia interaktyvi ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“, dominanti ne tik vaikus, bet ir suaugusius. O ekskursijos metu galima sužinoti, kuo parkas išskirtinis ar išgirsti Platelių ežero atsiradimo legendą.

Išskirtinis objektas Plateliuose yra Platelių dvaro sodybos arklidėse įkurta Užgavėnių ekspozicija. Joje daugiau nei 300 viena už kitą baisesnių Užgavėnių „lėčynų“ (kaukių). O besidomintys žemaičių būdu, tradicijomis ir papročiais įdomių dalykų sužinos ir patirs Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre. Čia bičių vašku kvepia liejamos žvakės, kepa mieliniai blynai, galima „pakaštavuotė“ (paragauti) tradicinių žemaitiškų patiekalų, vyksta amatų ir etnokultūros papročių mokymo užsiėmimai, kuriuose gali dalyvauti ir žmonių su negalia grupės.

Gražiausias Platelių ežero panoramas pamatyti ir pajausti gamtos kvėpavimą pavyks keliaujant Šeirės pažintiniu taku. Kelionę pradėti reiktų nuo nuostabios ežero panoramos Platelių ežero apžvalgos aikštelėje, toliau įrengtas gamtinis takas ežero pakrante veda miškais, link Kumelkaktės pusiasalio. Apie 3 km tako pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Kelionės metu bus aplankoma Platelių lankytojų centro ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“, Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijos, Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centras, kur galima išsirinkti iš čia esančių edukacijų (vilnos vėlimas, žvakių liejimas, Kulinarinio paveldo degustavimo edukacinė programa, teminės priešventinės edukacinės programos Užgavėnių, Kalėdų, Velykų), Platelių dvaro sviestinis ragelis)*.

Rekomenduojama 10-15 asmenų.

Kaina pateikiama individuliai nuo pasirinktų lankomų objektų ir edukacijų.

*Neįgaliesiems pritaikyti/dalinai pritaikyti objektai:

 1. Platelių lankytojų centro ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“ – I aukšto ekspozicija, pritaikyta judėjimo negalią turintiems. Į II aukštą veda laiptai, tačiau visoje ekspozicijoje yra interaktyvių elementų, kurie gali būti įdomūs ir žmonėms, turintiems regėjimo, mentalinę negalią.
 2. Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijos – žmonėms su judėjimo negalia pritaikyta Užgavėnių ekspozicija.
 3. Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centras – pritaikytas žmonėms su negalia, veikia liftas. Teikiamos įvairios edukacinės paslaugos.

Neįgaliesiems tinkami edukaciniai užsiėmimai:

 1. Žvakių liejimas – netinka žmonėms neįgaliojo vežimėliuose, tačiau tinka kitokią negalią turintiems.
 2. Vėlimas iš vilnos.
 3. Kulinarinio paveldo degustavimo edukacinė programa.
 4. Teminės prieššventinės edukacinės programos:
 5. Kalėdinis laikotarpis – kūčiukų kepimas;
 6. Užgavėnės – mielinių blynų degustavimo edukacinė programa;
 7. Velykos – velykinių kiaušinių marginimas. Pastaba: edukacinė programa netinka, akliesiems ir silpnaregiams.
 8. Platelių dvaro sviestinis ragelis.

Maršrutai tinkantys neįgaliesiems:

 1. Ekskursija po Platelių miestelį – ekskursijos metu aplankoma Platelių lankytojų centro ekspozicija, Platelių dvaro parkas (su storiausiu Lietuvos uosiu), Platelių bažnyčia (nepritaikytas patekimas į bažnyčią žmonėms su judėjimo negalia), Platelių ežero apžvalgos aikštelė (pritaikyta žmonėms su negalia). Dalyvių skaičius: minimalaus ekskursijos dalyvių skaičiaus nėra apibrėžtas, maksimalus iki 50 dalyvių.
 2. Ekskursija Šeirės taku – Šeirės tako 1,5 km atkarpa pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia. Ekskursija prasideda Platelių ežero apžvalgos aikštelėje, kuri yra pritaikyta žmonėms su judėjimo ir regos negalia. Toliau keliaujama Šeirės taku Platelių ežero pakrante iki Kumelkaktės pusiasalio. Kumelkaktės pusiasalyje, yra apžvalgos vieta ir taktilinis stendas Brailio raštu, kuriame pateikiama informacija apie Platelių ežero paukščius.

Maršrutas linijinis (grįžtama tuo pačiu keliu), atstumas – apie 4 km.

Ekskursijos trukmė apie 2 val.

Pastaba: Reikalingas asistentas, jei dalyvis turi judėjimo negalią.

Pastaba: kiekvienos edukacinės programos dalyvių skaičius keičiamas priklausomai nuo negalios stiprumo. Visais atvejais, siūlome konsultuotis su paslaugą teikiančiu personalu, dėl paslaugų pritaikymo galimybių skirtingą negalią turintiems asmenims.

Užpildykite formą ir mes su jumis susisieksime

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Žemaitijos nacionalinio parko perlas (Maršrutas pritaikytas judėjimo negalią turintiems keliautojams)”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Panašios pramogos

Naujienlaiškis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!